ACT-KABUL ve KARARLILIK TERAPİSİ SERTİFİKALI UYGULAYICI EĞİTİMİ / 5.Grup

Etkinlik Detayları


ACT-KABUL ve KARARLILIK TERAPİSİ SERTİFİKALI UYGULAYICI EĞİTİMİ / 5.Grup

ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKA!

ACT-KABUL ve KARARLILIK TERAPİSİ SERTİFİKALI UYGULAYICI EĞİTİMİ  YENİ GRUP KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR!

 • Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı!

 • Havale/Eft ödemesinde 2 Taksit imkanı!

Kabul ve Kararlılık Terapisi (Acceptance and commitment therapy)  ACT 
üçüncü dalga terapilerden olup danışanın psikolojik esneklik esasına göre değerlendirme ve müdahale yapmaktadır. Bu açıdan Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) başlı başına bir psikoterapi yaklaşımı olmanın yanısıra eklektik uygulamalara da uyumludur.

Eğitmen: Dr. SİNEM DURUSAL / Psikolog, Psikoterapist

Eğitim Başlangıç ve Bitişi:5 Mart günü başlayacaktır.

Eğitim Süresi: 75saat Teorik Eğitim + 15 Saat Süpervizyon: TOPLAM 90 SAAT ONLINE KATILIM

Eğitimin Amacı: Eğitim Detayları; Eğitim; genel bir kuramsal girişin ardından, davranışçı terapinin temel ilkeleri ve kavramlarının ve ACT psikopatoloji modelini oluşturan altı boyutun didaktik sunum, örnek görüşmeler, rol yapma, yaşantısal grup uygulamaları yöntemleriyle pekiştirilmesi, eğitim günleri dışında oluşturulacak e-posta grubu üzerinden haftalık egzersizler ve geribildirimlerin verilmesi, yazılı ve görsel materyallerin sağlanması şeklinde gerçekleşecektir.

Eğitim Türü:  Online Eğitim / Zoom ile yapılacaktır.

Belgelendirme: Belgelendirme:  Modüller tamamlanınca sınav yapılacak ve sınavda 20 Soruda 12 Doğru yapılması gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getiren öğrenciler ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKAYI ALACAKLARDIR. SINAVDA BAŞARILI OLAMAZSANIZ BİR SINAV HAKKI DAHA SUNULMAKTADIR.

Materyaller: Ücrete dahildir.

Katılım Şartları: Bu programa katılabilmek için Psikopatoloji dersini almış Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp-Psikiyatri, Psikiyatri Hemşireliği öğrencileri ve mezunları ile birlikte Uygulamalı Psikoloji, Klinik Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisans yapan öğrenciler ve mezunları ve bu alanlardan mezun çalışan Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman, Psikoterapist ve Aile Hekimleri, Çocuk Gelişimi öğrencileri ve Mezunları, Aile Danışmanları, öğretmenler ve adayları katılabilmektedir.Farklı alanlardan katılmak isteyenler lütfen bizimle iletişime geçiniz. Yeni sınıf için Sadece 40 Kişi kabul edilecektir. Katılım esnasında Diploma veya transkript, kimlik fotokopisi ile birlikte örnek olarak istenecek olup program o şekilde başlayacaktır.

KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI: Eğitim ücretini Havale Eft yapabileceğiniz gibi kredi kartınızla 9 taksite kadar ödeme imkanınız vardır.
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

Katılımcılar kurs sonunda;
1- Davranışçı terapinin ve ACT’in genel kuramsal çerçevesini öğrenecek,
2- ACT temelli davranış ve vaka formulasyonunu yapabilecek,
3- Temel ACT tekniklerini kullanabilecek beceriye sahip olabileceklerdir.
OTURUMLAR başa dön

EĞİTİM İÇERİĞİ

1. Modül
Bağlamsal Davranışçı Yaklaşım, ACT ve RFT’ye giriş
İşlevsel Bağlamsalcılık
Davranışın İşlevsel Analizi ve klinikte uygulanması
Davranış terapisinin temel ilkeleri ve ACT terapistinin duruşu

2. Modül
ACT ve Psikolojik Katılık Formülasyonu
Kural güdümlülüğe karşı değerlere temas
Değer odaklı müdahaleler
Yaratıcı umutsuzluk ve Gönüllülük

3. Modül
Yaratıcı umutsuzluk nasıl oluşturulur?
Yaşantısal kaçınmaya karşı yaşantısal kabul
Yaşantısal kabul ilişkili müdahaleler
Bilişsel birleşme ve Bilişsel ayrışma süreçlerinin klinikte kullanımı

4. Modül

An ile temas ve terapistin kendindelik becerileri
An ile temas becerilerinin geliştirilmesi
ACT’in benlik yaklaşımı ve benlik ilişkili müdahaleler

5. Modül
Kendine-şefkat müdahaleleri ACT’te nasıl kullanılır?
RFT açısından metaforun işlevi nedir, klinikte nasıl kullanılır?
ACT terapi süreci
 

6. Modül
ACT müdahale becerilerini pekiştirmek
Klinik görüşme becerisini geliştirmek
Vaka tartışmaları

GÜN VE SAAT PROGRAM AKIŞI

Sonradan ilan edilecektir. 

Dersler 3 farklı şekilde işlenmektedir.

 1. 1. Pazar günleri gündüz
 2. 2. Cumartesi günleri gündüz
 3. 3. Haftaiçi akşamları 20'den itibaren

Program bu konsepte göre planlanıp detaylı takvip sonradan iletilecektir.

 • SÜPERVİZYON TOPLAM 15 SAAT YAPILACAKTIR, TARİHLERİ EĞİTİM TAMAMLANDIKTAN SONRA DUYURULACAKTIR.
KONUŞMACILAR başa dön

Psikolog, Psikoterapist  Dr. SİNEM DURUSAL

1984 yılında İstanbul’da doğdu.Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden(%100 burslu) derece ile mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Ticaret üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını, 2017 yılında ise Collage of London Birkbeck de doktora derecesini aldı. 2007-2011 yılları arasında Nene Hatun hastanesinde görev yaptı. 12 yıl boyunca Prof Dr Mehmet Sungur’dan BDT eğitimini tamamladı ve dünya akreditasyonunu aldı. Yanı sıra çocuklar üzerinde zeka testleri başta olmak üzere bir çok alanda akademik çalışmalar yaptı. 2008 Ocak ayından itibaren İstanbul’da kendi ofisinde çalışmakta.Aile terapisi, çocuk yetişkin ergen psikoterapisi, hipnoterapi, BDT terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.
PLATFORM başa dön

 • Eğitim online gerçekleşecektir.
 • İnteraktif olarak yapılacaktır.
 • Süpervizyon desteği için katılımcılar ile eğitmenimiz whatsapp grubu kuracak ve eğitim boyunca destek sağlanacaktır.  SERTİFİKALAR başa dön

Modüller tamamlanınca sınav yapılacak ve sınavda 20 Soruda 12 Doğru yapılması gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getiren öğrencilere ÜNİVERSİTE ONAYLI UYGULAYICI SERTİFİKA VERİLECEKTİR,  E-DEVLETTE DE SORGULATABİLECEKSİNİZ.

 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel  sınavı geçer ve alandaysanız e-devlette görüntüleyebileceğiniz uygulayıcı sertifika alırsınız.Sınavı geçemezseniz katılım belgeniz e-devlette görüntülenecektir. Sertifika/Belgeniz dijital olarak verilmektedir. Adrese basılı talep edenler için sınav sonrasında güncel hizmet bedeli ile yardımcı olunacaktır.
 • Belgeler kişiye özeldir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız Uygulayıcı Sertifika ile bu çalışmayı siz de iş ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.  DETAYLAR başa dön

 

 • Bu etkinlikte kayıtlar kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Eğitim kaydınızı KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Üniversite onaylı sertifika/katılım belgesi ve e-devlette görüntüleme için t.c. kimlik numarası, doğum tarihi, diploma v.b. evrak görseli ile kimlik ön yüzü foroğrafı talep edilmekte olup, bu bilgileri paylaşmayanların e-devleti aktif olmayacak ve üniversite onaylı sertifika/belge alamayacaklardır.
 • Eğitim için ödemenizi yaptığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Eğitim fiyatına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


3300TL 1700TL
Bilet Al Tuşuna tıklayarak önkaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önkayıt işleminden sonra kontenjanlar dolana kadar ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

5.3.2023 00:00:00
ONLINE