Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi / 19 Şubat

Etkinlik Detayları


Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi / 19 Şubat

ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKA!

Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi  YENİ GRUP KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR!

 • Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı!

Bu programda 10 Saat Eğitim Videosu sunulmaktadır ve 19 Şubat 2023 günü 11:00'de  arasında süpervizyon ve soru cevap oturumu online olarak canlı interaktif oturum ile hocamızla 2 saat olarak yapılacaktır. (Süpervizyon sonrası eğitimle alakalı rapor, sinemdurusal@gmail.com mailine aktarılmalıdır. Aktarıldığı taktirde sertifikasyon işlemi yapılacaktır.)

Çocukların zihinsel, sosyal, duygusal ve psiko-motor gelişim durumlarını değerlendirebilmek için zaman zaman objektif ve projektif testlere ihtiyaç duyulmaktadır. Listesi sunulan testlerden ihtiyaca durumuna göre uygulama yapılmakta ve test sonucuna göre raporlama yapılarak aileye bilgi verilmektedir.

Eğitmen: Dr. SİNEM DURUSAL / Psikolog, Psikoterapist

Eğitim Süresi: 10 SAAT VİDEO EĞİTİMİ + 2 SAAT SÜPERVİZYON SORU CEVAP ONLİNE OTURUM

Eğitimin Amacı: Çocukların gelişimlerini sağlıklı bir şekilde gözlemlemeye olanak sağlayan ve güncel olarak kullanılan ölçme değerlendirme testlerinin uygulama ve raporlama yetkilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Eğitim Türü: Video Eğitimler sms ve mail ile kayıt olduğunuzda gönderilir ve direkt izlemeye başlayabilirsiniz süpervizyon ise online Zoom ile yapılacaktır.

Materyaller: Ücrete dahildir ve PDF olarak mail adreslerinize gönderilecektir.
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

Çocukları sağlıklı bir şekilde gözlemlemek ve gelişimlerini takip edebilmek için çocuk ya da yetişkin danışanları psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmayı amaçlamaktadır. Eğitimde katılımcılara teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir.
OTURUMLAR başa dön

1. İlk Görüşme-Anamnez Alma, Çocuk- Ergen Görüşmelerine giriş

Çocukla psikolojik danışmada nelere dikkat edilmeli?

Çocukla psikoterapotik iletişim nasıl sağlanır?

Projektif yöntemlerle çocuğu tanıma

Terapide kullanılabilecek yöntemler & Okullarda kullanılabilecek yöntemler

2. İnsan Çiziminde Yaşa Göre Gelişim Ölçütleri ve Goodenough-Harris İnsan Resmi Çizme Testi

Good Enough-Harris İnsan Resmi Çizme Testi bireylerin zihinsel gelişimlerini ölçmeyi amaçlayan çizim testidir. Zihinsel geriliğin belirlenmesinde önemli bilgi verir. Performans testidir. Süreli bir testdeğildir.3-15 yaş arasındaki çocuklara uygulanmaktadır.

3. Cattell 2A

7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zekâ testidir.

4. Cattell 3A Zeka Testi

Zekâyı ölçen bir performans testidir. 6-7 ile 0-14 yaş arası bireylere uygulanır. Grup olarak uygulanabilir. Kültürden arınmış bir testtir.

5. Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

Çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vakalarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi). 5 yıl 6 ay ile 10 yıl 11 ay arasındaki çocuklara uygulanabilir.

6. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Okul olgunluğu ölçeği 60—72 ay arası bireylere uygulanır. Bireyin okula hazır bulunuşluk düzeyini tespit eder. Çocukların okula, öğrenmeye, yönergeleri almaya hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir. 

7. Frostig Görsel Algı Testi

Görsel algı, görsel uyaranları, tanıma, ayırt etme ve daha önceki deneyimlerle ilişkili olarak yeteneğine denir. 3-8 yaş arasındaki çocuklara uygulanır. Bireysel ve grup olarak uygulanabilir.

8. Benton Görsel Bellek Testi

 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

9. Peabody Resim Kelime Testi

Çocuğun dil gelişimini ölçmek amacıyla uygulanan bir testtir. Her kartta sekiz resmin bulunduğu 50 karttan oluşmaktadır. Maddelere verilecek cevaplarda süre sınırı yoktur

10. D2 Dikkat Testi

9-60 yaşlar arasındaki bireylere bireysel veya grup hâlinde uygulanabilir. d2 Dikkat Testi zamana bağlı olarak, özellikle seçici dikkat, odaklanma ve dikkat salınımını ölçen, kullanımı kolay bir testtir. 

11. Frankfurter Dikkat Testi

60–72 ay arası çocuklara okullarda okul öncesi sınıflarda, yuvalarda ve rehberlik merkezlerinde bireysel olarak uygulanabilen bir testtir. Çocukların dikkat gücünü ölçmek amacıyla kullanılır.

12. Burdon Dikkat Testi

Bireyin dikkat gücünü ölçmek amacıyla 10 ile 20 yaş arasındaki tüm bireylere uygulanabilir. Eğitim- Öğretim yılı boyunca sınıf içinde dikkat eksikliği yaşayan öğrencileri belirlemek amacıyla bütün sınıfa ya da dikkat toplamada güçlük yaşadığı düşünülen öğrencin dikkat gücünü belirlemek amacıyla bireysel olarak da uygulanabilir. 

13. Uygulama 

14. Raporlama
KONUŞMACILAR başa dön

 Psikolog, Psikoterapist Dr. SİNEM DURUSAL

1984 yılında İstanbul’da doğdu.Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden(%100 burslu) derece ile mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Ticaret üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını, 2017 yılında ise Collage of London Birkbeck de doktora derecesini aldı. 2007-2011 yılları arasında Nene Hatun hastanesinde görev yaptı. 12 yıl boyunca Prof Dr Mehmet Sungur’dan BDT eğitimini tamamladı ve dünya akreditasyonunu aldı. Yanı sıra çocuklar üzerinde zeka testleri başta olmak üzere bir çok alanda akademik çalışmalar yaptı. 2008 Ocak ayından itibaren İstanbul’da kendi ofisinde çalışmakta.Aile terapisi, çocuk yetişkin ergen psikoterapisi, hipnoterapi, BDT terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.
PLATFORM başa dön

 • Etkinlik VİDEO+ ONLINE gerçekleşecektir. Program VİDEO+ONLINE formattır. Kayıt olduğunuzda size eğitim videoları ve materyaller sms ve mail ile gelir, süpervizyon gününden 1 gün önce de sms ile zoom bilgileri gelir ve süpervizyona katılırsınız.
 • Online bölüm İnteraktif olarak yapılacaktır.
 • Eğitmen sorularınızı cevaplayacaktır.
 • Kayıt olduğunuzda eğitim videoları sms ile yönlendirilecek ve dersleri sınırsız  izleme imkanınız olacaktır.
SERTİFİKALAR başa dön

 • Gerekli şartları yerine getiren öğrencilere E-DEVLETTE SORGULANABİLİR, ÜNİVERSİTE ONAYLI UYGULAYICI SERTİFİKA VERİLECEKTİR.

 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel e-devlette görüntüleyebileceğiniz uygulayıcı sertifika alırsınız. Sertifika/Belgeniz hem dijital hem de basılı olarak adresinize kargolanır. (Kurumun belirlediği güncel hizmet bedeli ile hem alfa hem üniversite onaylı belgeniz basılı olarak adresinize gönderilir.)
 • Belgeler kişiye özeldir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız Uygulayıcı Sertifika ile bu çalışmayı siz de iş ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. 
DETAYLAR başa dön

Eğitime Kimler Katılabilir?

 • Çocuk ergen psikiyatristleri ve asistanları,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik danışmanlar (Pdr),
 • Sosyoloji uzmanları,
 • Öğretmenler ( Sınıf, branş farketmemekte her alan öğretmeni katılabilir.)
 • Rehber öğretmenler,
 • Sosyal hizmet uzmanları,
 • Çocuk gelişim uzmanları,
 • Özel eğitim uzmanları,
 • Aile danışmanları,
 • Tıp, hemşire mezunları ve bu branşlarda eğitimine devam eden lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri eğitime katılabilir.

Bilinmesi Gerekenler:

 • Bu etkinlikte bilet satışları kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Biletinizi KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Etkinlik için bilet aldığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Bilet fiyatlarına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


179TL 400TL