ÇOCUK VE ERGENLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİ / 6.Grup

Etkinlik Detayları


ÇOCUK VE ERGENLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİ / 6.Grup

ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKA!

Çocuk ve Ergenlerde BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİ YENİ GRUP KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR!

 • Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı!

 • Havale/Eft ödemesinde 2 Taksit imkanı!

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi 6 modül 90 saatlik program olup, çocuk ve ergenlerle çalışan ruh sağlığı profesyonellerine bilişsel davranışçı terapi ile ilgili kuramsal bir alt yapı sunarken aynı zamanda değerlendirme, vaka formulasyonu, sık kullanılan BDT teknikleri ile ilgili uygulama yapma ve süpervizyon fırsatı tanıyarak bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir. 

Eğitmen: Dr. SİNEM DURUSAL / Psikolog, Psikoterapist

Eğitim Başlangıç ve Bitişi: 15 Ocak günü başlayacaktır.

Eğitim Süresi: 75saat Teorik Eğitim + 15 Saat Süpervizyon: TOPLAM 90 SAAT ONLINE KATILIM

Eğitimin Amacı: Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi çocuk ve ergenlerle çalışan ruh sağlığı profesyonellerine bilişsel davranışçı terapi ile ilgili kuramsal bir alt yapı sunarken aynı zamanda değerlendirme, vaka formulasyonu, sık kullanılan BDT teknikleri ile ilgili uygulama yapma ve süpervizyon fırsatı tanıyarak bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir. 

Eğitim Türü:  Online Eğitim / Zoom ile yapılacaktır.

Belgelendirme: Belgelendirme:  Modüller tamamlanınca sınav yapılacak ve sınavda 20 Soruda 12 Doğru yapılması gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getiren öğrenciler ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKAYI ALACAKLARDIR. SINAVDA BAŞARILI OLAMAZSANIZ BİR SINAV HAKKI DAHA SUNULMAKTADIR.

Materyaller: Ücrete dahildir.

Katılım Şartları: Bu programa katılabilmek için Psikopatoloji dersini almış Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp-Psikiyatri, Psikiyatri Hemşireliği öğrencileri ve mezunları ile birlikte Uygulamalı Psikoloji, Klinik Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisans yapan öğrenciler ve mezunları ve bu alanlardan mezun çalışan Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman, Psikoterapist ve Aile Hekimleri, Çocuk Gelişimi öğrencileri ve Mezunları, Aile Danışmanları, öğretmenler ve adayları katılabilmektedir.Yeni sınıf için Sadece 40 Kişi kabul edilecektir. Katılım sonrasında Diploma veya transkript, kimlik fotokopisi ile birlikte örnek olarak istenecek olup program o şekilde başlayacaktır.

KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI: Eğitim ücretini Havale Eft yapabileceğiniz gibi kredi kartınızla 9 taksite kadar ödeme imkanınız vardır.
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

Bilişsel davranışçı terapi eğitimini alanında uzman olarak çalışmak isteyen psikoterapistler ruhsal hastalıkların tedavisinde etkin olarak kullanabilirler. Ruhsal hastalıkların tedavisinde en etkili psikoterapi türlerinden biridir.
OTURUMLAR başa dön

Bilişsel ve Davranışçı Teknikler
Ebeveynlerin Rolü ve Terapi Sürecine Dahil Edilmeleri
Değerlendirme ve Çocuk ve Aile İle Örnek Görüşme
Çocukta Uyum ve Davranış Bozuklukları ve Psikoterapisi
Depresyonun Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı
Panik Bozukluk ve Agorafobinin Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı
Obsesif-Kompulsif Bozukluğun Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı
Sosyal Anksiyete Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı,
Sınav Anksiyetesinin Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı
Yaygın Anksiyete Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı
Fobilerde Bilişsel Davranışçı Modeli ve Sağaltımı
Yıkıcı Davranış Bozukluklarında BDT’nin Kullanımı
Ebeveynlerle Çalışmada BDT Formülasyonu
Ergenlerde Düşük Benlik Saygısını Düzenleme Stratejileri
Ergenlerde Yeme Bozukluğu Bilişsel Davranışçı Tedavisi
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun Anlaşılmasını ve Yönetimini Sağlamak
Karşıt Gelme Bozukluğu Psikoterapileri

GÜN VE SAAT PROGRAM AKIŞI

GÜN VE SAAT PROGRAM AKIŞI

Sonradan ilan edilecektir. 

Dersler 3 farklı şekilde işlenmektedir.

 1. 1. Pazar günleri gündüz
 2. 2. Cumartesi günleri gündüz
 3. 3. Haftaiçi akşamları 20'den itibaren

Program bu konsepte göre planlanıp detaylı takvip sonradan iletilecektir.

 • SÜPERVİZYON TOPLAM 15 SAAT YAPILACAKTIR, TARİHLERİ EĞİTİM TAMAMLANDIKTAN SONRA DUYURULACAKTIR.
KONUŞMACILAR başa dön

Psikolog, Psikoterapist  Dr. SİNEM DURUSAL

1984 yılında İstanbul’da doğdu.Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden(%100 burslu) derece ile mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Ticaret üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını, 2017 yılında ise Collage of London Birkbeck de doktora derecesini aldı. 2007-2011 yılları arasında Nene Hatun hastanesinde görev yaptı. 12 yıl boyunca Prof Dr Mehmet Sungur’dan BDT eğitimini tamamladı ve dünya akreditasyonunu aldı. Yanı sıra çocuklar üzerinde zeka testleri başta olmak üzere bir çok alanda akademik çalışmalar yaptı. 2008 Ocak ayından itibaren İstanbul’da kendi ofisinde çalışmakta.Aile terapisi, çocuk yetişkin ergen psikoterapisi, hipnoterapi, BDT terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.
PLATFORM başa dön

 • Eğitim online gerçekleşecektir.
 • İnteraktif olarak yapılacaktır.
 • Süpervizyon desteği için katılımcılar ile eğitmenimiz whatsapp grubu kuracak ve eğitim boyunca destek sağlanacaktır.  SERTİFİKALAR başa dön

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel davranışçı terapi eğitimini aldıktan sonra eğitimin ve sertifikanın verdiği yetki ile kendinize yeni bir unvan katmış olursunuz. Hem psikoterapi yapabilir hem de aktif olarak yaptığınız danışmalarda bilişsel davranışçı terapinin kuram ve teknikleri uygulayabilirsiniz.

Modüller tamamlanınca sınav yapılacak ve sınavda 20 Soruda 12 Doğru yapılması gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getiren öğrencilere ÜNİVERSİTE ONAYLI UYGULAYICI SERTİFİKA VERİLECEKTİR, E-DEVLETTE DE SORGULATABİLECEKSİNİZ.

 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel sınavı geçer ve alandaysanız e-devlette görüntüleyebileceğiniz uygulayıcı sertifika alırsınız.Sınavı geçemezseniz katılım belgeniz e-devlette görüntülenecektir. Sertifika/Belgeniz dijital olarak verilmektedir. Adrese basılı talep edenler için sınav sonrasında güncel hizmet bedeli ile yardımcı olunacaktır.
 • Belgeler kişiye özeldir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız Uygulayıcı Sertifika ile bu çalışmayı siz de iş ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.  DETAYLAR başa dön

 

 • Bu etkinlik kontenjanlı olduğu için kayıtlar kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Eğitim kaydınızı KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Üniversite onaylı sertifika/katılım belgesi ve e-devlette görüntüleme için t.c. kimlik numarası, doğum tarihi, diploma v.b. evrak görseli ile kimlik ön yüzü foroğrafı talep edilmekte olup, bu bilgileri paylaşmayanların e-devleti aktif olmayacak ve üniversite onaylı sertifika/belge alamayacaklardır.
 • Eğitim için ödemenizi yaptığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Eğitim fiyatına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.BİLET AL


Kredi kartı ile 9 taksit imkanı.
Devam ederek Online Kullanıcı Sözleşmesini, Gizlilik ve KVKK Aydınlatma Metnini okuyup kabul etmiş sayılırsınız.


Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


3500TL 1900TL
Bilet Al Tuşuna tıklayarak önkaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önkayıt işleminden sonra kontenjanlar dolana kadar ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

15.1.2023 10:00:00
ONLINE