Duygu Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi / 19 Şubat

Etkinlik Detayları


Duygu Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi / 7 MAYIS

ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKA!

DUYGU ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ YENİ GRUP KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR!

 • Kredi Kartına 9 Taksit İmkanı!

Bu programda 8 Saat Eğitim Videosu sunulmaktadır ve19 Şubat 2023 günü 11:00'de  arasında süpervizyon ve soru cevap oturumu online olarak canlı interaktif oturum ile hocamızla 2 saat olarak yapılacaktır.

Duygu odaklı terapi , psikoterapötik değişimlerde duygunun rolünün anlaşılmasıyla bilgilendiğimiz bir terapi yöntemi olarak tanımlanabilir. Duygu odaklı terapi, duygunun yaşam deneyimi ve psikoterapideki değişimlere katkısının ve anlamının detaylı ve dikkatli analizi üzerine kurulmuştur.

Duygu odaklı terapi, duygulanım nörobilimi ve modern duygu teorisi bağlamında yeniden düzenlenen neo-hümanist, deneyimsel bir terapi yaklaşımıdır.

Eğitmen: Dr. SİNEM DURUSAL / Psikolog, Psikoterapist

Eğitimin Amacı: Duygular yoluyla kendiliğin güçlendirilmesi, duygunun düzenlenmesi ve yeni anlamlar oluşturulmasıdır.

Eğitim Türü: Video Eğitimler sms ve mail ile kayıt olduğunuzda gönderilir ve direkt izlemeye başlayabilirsiniz süpervizyon ise online Zoom ile yapılacaktır.

Materyaller: Ücrete dahildir.

Kimler Katılabilir:   Psikolog, PDR, Sosyal hizmetler uzmanı ve psikiyatri hemşireliği unvanına sahip profesyoneller, Aile Danışmanları, Psikoterapistler, Psikiyatristler, Aile Hekimleri Sosyologlar, Çocuk gelişim uzmanları, Hemşireler, ebeler, Koçlar ve kişisel gelişim uzmanları Duygu Odaklı Terapi Sertifika programına katılabilirler.

KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI: Eğitim ücretini Havale Eft yapabileceğiniz gibi kredi kartınızla 9 taksite kadar ödeme imkanınız vardır.
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

Eğitimin Tanıtımı:
Duygu Odaklı Terapi amaç;  duygu odaklı terapinin temel kavramlarına, bunlarla bağlantılı araştırma sonuçlarına ve pratik tekniklere dair bilgi aktarımının yansıra, seyredilecek terapi örnekleri üzerinden gözlemlenen süreçlerin tartışılmasına ve yaşantısal egzersizler yardımıyla katılımcıların bazı temel becerilere yönelik deneyim kazanmalarına olanak sağlamaktır..

Duygu odaklı terapi uygulamasının esas özelliği, kavramsal ve deneyimsel bilgi arasında ayrım yapmasıdır ve insanların zekalarından daha öte bir bilgeliğe sahip olduklarını öne sürer.

 • Çiftelerin sorunlarının olumsuz bir etkileşim döngüsü olduğunu dışsallaştıracak müdahale tekniklerini öğreneceksiniz. Sorunlu duygulanım hallerini dönüştürmesini bileceksiniz. Bu şekilde çifteler arasında daha samimi duygulara ulaştırabileceksiniz.
 • Çift ve aile içi ilişkilerde daha güvenli, samimi ve onaylayıcı bağların oluşmasını sağlayabileceksiniz.
 • Evlilik sıkıntıları olgusunda duyguların rolünü anlayabileceksiniz.
 • Kendinizi ve başkasını affetme unsurlarını öğreneceksiniz.
 • Kendi benliği ile başkasını yatıştırmayı zamanlamasını tespit edebileceksiniz.
 • Birincil ve ikincil olumsuz duygusal tepkilerinin hangisinin bağlanma ve kimlik odaklı olduğunu ayırt edebileceksiniz. 
OTURUMLAR başa dön

1. Modül:
Duygu odaklı terapinin ortaya çıkışı ve gelişim süreci,
Diğer Kuramlar İle Duygu Odaklı Terapinin Karşılaştırılması,
Duygu kuramı hakkında bilgilendirme,
Duygu şemaları,
Duygu Türleri,
Duygu süreçleri,
Duyguların düzenlenmesi,
Duygu Odaklı Psikoterapi süreci,
Duygu Odaklı Terapistin tepkisi ve müdahalesi,
Terapötik ilişki,
Duygusal deneyimlere ulaşma, danışanın duygusal tepkilerine bağlı kendilik yapılanmasını yeniden formüle etmek,
Danışanın, kendi ve çevresi ile etkileşimlerini yeniden düzenlemesi,

2. Modül:
Duygu Odaklı Terapide vaka formülasyonu,
Duygu Odaklı Terapinin evreleri,
Çatışmalı ve tamamlanmamış işlerde Duygu Odaklı Teknikleri, 
Duygu Odaklı Terapinin çalıştığı duygusal problemler, 
Duygu Odaklı Terapinin bireysel terapilerde kullanımı,
Üzüntü, öfke, utanç, korku ve kaygı duygularına bakış,
Duygu Odaklı Terapinin çift terapilerinde kullanımı,
KONUŞMACILAR başa dön

 Psikolog, Psikoterapist Dr. SİNEM DURUSAL

1984 yılında İstanbul’da doğdu.Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden(%100 burslu) derece ile mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Ticaret üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını, 2017 yılında ise Collage of London Birkbeck de doktora derecesini aldı. 2007-2011 yılları arasında Nene Hatun hastanesinde görev yaptı. 12 yıl boyunca Prof Dr Mehmet Sungur’dan BDT eğitimini tamamladı ve dünya akreditasyonunu aldı. Yanı sıra çocuklar üzerinde zeka testleri başta olmak üzere bir çok alanda akademik çalışmalar yaptı. 2008 Ocak ayından itibaren İstanbul’da kendi ofisinde çalışmakta.Aile terapisi, çocuk yetişkin ergen psikoterapisi, hipnoterapi, BDT terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.
PLATFORM başa dön

 • Etkinlik VİDEO+ ONLINE gerçekleşecektir. Program VİDEO+ONLINE formattır. Kayıt olduğunuzda size eğitim videoları ve materyaller sms ve mail ile gelir, süpervizyon gününden 1 gün önce de sms ile zoom bilgileri gelir ve süpervizyona katılırsınız.
 • Online bölüm İnteraktif olarak yapılacaktır.
 • Eğitmen sorularınızı cevaplayacaktır.
 • Kayıt olduğunuzda eğitim videoları sms ile yönlendirilecek ve dersleri sınırsız  izleme imkanınız olacaktır.
SERTİFİKALAR başa dön

 • Gerekli şartları yerine getiren öğrencilere E-DEVLETTE SORGULANABİLİR, ÜNİVERSİTE ONAYLI UYGULAYICI SERTİFİKA VERİLECEKTİR.

 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel e-devlette görüntüleyebileceğiniz uygulayıcı sertifika alırsınız. Sertifika/Belgeniz hem dijital hem de basılı olarak adresinize kargolanır. (Kurumun belirlediği güncel hizmet bedeli ile hem alfa hem üniversite onaylı belgeniz basılı olarak adresinize gönderilir.)
 • Belgeler kişiye özeldir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız Uygulayıcı Sertifika ile bu çalışmayı siz de iş ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. 
DETAYLAR başa dön

 • Bu etkinlikte kayıtlar kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Eğitim kaydınızı KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Eğitim için ödemenizi yaptığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Eğitim fiyatına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


179TL 400TL