ÖĞRETMENLİK / EBEVEYNLİK ve ÇOCUK EĞİTİMİ ZİRVESİ / 5-6-7-8 Mart 2021 | Alfa Etkinlik

ÖĞRETMENLİK / EBEVEYNLİK ve ÇOCUK EĞİTİMİ ZİRVESİ / 5-6-7-8 Mart 2021

Etkinlik Detayları


ÖĞRETMENLİK / EBEVEYNLİK ve ÇOCUK EĞİTİMİ ZİRVESİ / 5-6-7-8 Mart 2021

Çocuklarla çalışan, öğretmenler, eğitimciler, çocuk gelişimciler, okul öncesi öğretmenleri, psikologlar ve psikolojik danışmanlar ve ebeveynler için harika bir eğitim programı hazırladık. Alanında uzman 8 İsim online ÖĞRETMENLİK / EBEVEYNLİK VE ÇOCUK EĞİTİMİ ZİRVESİNDE buluşuyor.

-Bu muhteşem zirve için kontenjan dolmadan, indirimli biletler tükenmeden hemen biletini al! 

**Kurumsal katılımlar veya 3 ve üzeri toplu katılımlarda size özel fiyat almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çağrı merkezi: 0850 346 55 06

E-mail: info@alfaetkinlik.com
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

 • Kariyerinize yatırım yapmak
 • Kendinizi geliştirmek
 • Popüler konuşmacılarla soru cevap yapabilmek
 • Tecrübelerden faydalanmak
 • Farkındalık kazanmak
 • CV'nizi alacağınız belgeler ile güçlendirmek için katılmalısınız.
OTURUMLAR başa dön

 • Eğitimde Oyun ve Drama / Prof.Dr. Tolga ERDOĞAN (Öğretim Üyesi)
 • Çocukları Yöneten Güç: Diktatör Ebeveynler / Eğitimci - Yazar Tuğba COŞKUNER
 • Eğitimde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar / Öğretmen, Yazar Ahmet NAÇ
 • Sevgisini ve İlgisini Çocuğa Aktaramayan Ebeveynler / Eğitimciler / Eğitimci - Yazar Dilek CESUR
 • Otizmli Çocukların Hayata Uyumlanması /  Psikolog Tuba KILIÇ
 • Çocukları Okula Dönüşe Psikolojik Olarak Hazırlama / Uzman Psikolog Nurdan BÜYÜKAK
 • Çocukluğunu Yaşayamayan Çocuklar / Klinik Psikolog İrem OTURAKLIOĞLU
 • Hasan Öğretmenin Hayat Okulu / Öğretmen Hasan KARTAL
KONUŞMACILAR başa dön

Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN (Öğretim Üyesi)

Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN, Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalında öğretim üyesidir. Aynı zamanda drama eğitmeni olan Erdoğan, Türkçe öğretimi, oyun ve drama alanlarında bilimsel çalışmalar yapmakta ve eğitimler vermektedir. Oyun ve dramayla ilgili farklı illerde 200’ün üstünde eğitim veren ve atölye çalışmaları düzenleyen Erdoğan, çeşitli MEB, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği projelerinde drama eğitmeni olarak görev yapmıştır. Ayrıca dramayla ilgili ulusal ve uluslararası makale, bildiri ve kitapları bulunmaktadır. 2015 yılında Trabzon Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Kulübü ile Trabzon’da başlattığı “Sevgi Çemberi” projesiyle 15 farklı ilde yaklaşık 25 000 çocuğa ulaşmıştır. Ve yine aynı proje ile 10 yılda 81 ilde sevgi çemberleri kurmayı hayal etmektedir. “Her şey bir hayalle başlar.” sloganıyla çalışmalarına devam eden Dr. Erdoğan öğretmenliğin “öğrencilerin kalbine dokunmak” ile başlayacağına inanmaktadır. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın “Temassız Oyunlar” kitabını hazırlamıştır.

Öğretmen, Yazar Ahmet NAÇ

Ahmet Naç hakkında merak edilenler. Aslen nereli? hangi okulda eğitim veriyor? eğitmenlik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri. İstanbul Esenler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda öğretmenlik yapmaktadır. Sınıfı baştan sona değiştiren Ahmet Naç Facebook ve sosyal medyada bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 23 Nisan’da dünyaya gelen Ahmet Naç aslen Manisa Akhisar’lıdır. Öğretmenlik mesleğine Siirt İlimizin bir köyünde başlamış ve 5 sene orada görev yapmıştır. Ardından İstanbul Esenler’deki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na tayin olmuştur. Manchester Salford Üniversitesi’nin eğitim süreçleri ile ilgili 3 sene süren bilimsel araştırmasını incelemiş, aldığı ilhamla, uzun süredir görev yaptığı okul yönetimi ile konuşup, okuldan izin alarak nasıl daha iyi bir eğitim modeli oluşturabilir diyerek yola koyulmuştur. Başarılı eğitimcinin sayesinde önce sınıfın fiziki koşulları değiştirilmiş, her sınıfta bir kütüphane kurulmuş, müzik enstrümanları temin edilmiştir. Çocukların daha uygun ortamlarda resim yapabilmeleri için boyalar ve şövaleler getirilmiştir. Naç, dersleri öğrencilere sevdirmek için rap müzik ile ders işlemekte, okul bahçesinde öğrencileri ile resim atölyeleri gerçekleştirmektedir. Öğrencilerini henüz 1. sınıfta iken tenis ve basketbolla tanıştırarak sınıfı 4 taşıyarak okulu öğrencilerine sevdirmektedir. Bugüne kadar Gölge ve Beni Bu Kadar Sevme Anne isimli iki kitabın altına imzasını atmıştır.

Öğretmen, Yazar TUĞBA COŞKUNER

Matematik öğretmeni olan yazar çocukları çok seviyor. Okumak, yazmak ve öğrenmek onun evidir. Daha önceleri yetişkinler için eğitim üzerine denemeler, kitap tanıtım yazıları kaleme aldı. Bir çok dergi ile çalışıyor. Çocuklar çocuk kalabilsin diye okuyup yazıyor. 

Eğitimci Yazar DİLEK CESUR

1984 yılında Eskişehir'de dünyaya gelen yazar Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 12 yıldır devam ettirdiği öğretmenlik mesleğinin yanı sıra oyun terapisi, masal terapisi, NLP ve çocuklarda bilişsel davranış terapisi konularında eğitimler aldı. Evli ve iki çocuk annesidir.

Uzman Psikolog NURDAN BÜYÜKAK

Nurdan Beşen 1983, Bursa doğumludur. İlköğretim ve Lise Eğitimini Bursa'da tamamladı. 2008 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Haliç Üniversitesi Genel Psikoloji Yüksek Lisansına Kabul edildi ve 2011 yılında mezun oldu. Nurdan Beşen psikoloji alanında ihtisasyapan ve yüksek lisansını da bu alanda yaptıktan sonra çocuk, ergen ve yetişkin terapisi üzerine eğitimler almıştır. Çocuk, Ergen ve Yetişkin terapisi üzerine eğitimler almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, EMDR ve travma eğitimi, Stratejik Aile Terapisi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Londra'da bulunan Anna Freud Centre'dan aldığı Multi-Family Therapy eğitimleri bulunmaktadır. Çocuklarda Peabody Resim Kelime Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri ve WÇZÖ-IV Çocuklar için Zeka Testi eğitimlerini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkinliğini kazanmıştır. Projektif Testler Derneğinde Rorschach, TAT, CAT ve Peri Masalları eğitimleri devam etmektedir. 2008-2015 yılllarında Sarıyer Aile Danışmanlık ve Eğitmi Merkezinde çocuk ve ergenlerle bireysel terapi çalışmaları, danışmanlık, seminer çalışmaları yapmıştır.

Öğretmen Hasan KARTAL

Hasan Kartal, Diyarbakır Sur’daki Kumrucuk İlkokulu’nda 'üretim içinde eğitim' dediği modelle köyün sosyal dokusunu değiştirdi. Okulun hem müdürü, hem tek öğretmeni Hasan Kartal, çocukluğundan başlayarak sınıf öğretmeni olmayı hayal etmiş. Şimdi 8 yıllık öğretmen. Meslek hayatının dört yılı bu köy okulunda geçmiş. Geride kalan 4 yılda Kumrucuk Köyü İlkokulu'nda idealindeki sınıf modelini hayata geçirdi. Öğrencilerini sabah sobada pişirdiği çorbayla karşılayan Hasan öğretmen sınıfı hem eğlence hem eğitim için rüya köyüne dönüştürdü.

Psikolog  TUBA KILIÇ

1984 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk öğrenimini Atakent İlköğretim okulunda tamamladı. 2001 yılında Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinden Mezun oldu. 2005-2006 yıllarında Londra LSI yabancı dil kursunda Genel İngilizce eğitimi aldı. 2007–2008 yılları arasında  İngiltere’de Newcastle College ‘Foundation Degree’ Akademik İngilizce programını başarıyla bitirerek aynı şehirde bulunan Northumbria University Psychology Foundation Programını da tamamladı. Sonra Northumbria  University Psychology (Psikoloji) bölümünde üniversite eğitimine başladı. 2012 yılında ise Northumbria University Psikoloji Lisans Eğitimini İKİNCİ DERECE ONUR DİPLOMASI ile tamamladı. 14.11.2012 tarihinde YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DİPLOMA DENKLİK BELGESİNİ aldı. 2016 yılında bilimsel hazırlık programı ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sosyoloji bölümünde tezli yüksek lisans programına kabul edildi.2018 ‘den beri Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde  tez aşamasında olup, İstanbul’da bulunan yabancı üniversite öğrencilerinin ‘psiko-sosyal ve kültürel’ uyumu üzerine tez çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yaz sezonunda TRT Diyanet’te meslektaşı Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın daimi konuk olduğu Bİ’Nebze isimli psikoloji programını sundu. 2016-2018 yıllarında aynı kanalda sabah kuşağında yayınlanan ‘Yeni Güne Merhaba’ Tv programının sunuculuğunu yaptı. 2014-2016 yıllarında TRT Diyanet’te ‘Ev Hali’ isimli psikoloji programının yapımcılığı ve sunuculuğunu yaptı. Halen Ankara’da ikamet etmekte olup, Diyanet Tv ‘de her Salı ve Perşembe 16:30 ‘da patenti kendisine ait olan Bi’Nebze isimli psikoloji programını sunmaktadır

Klinik Psikolog İREM OTURAKLIOĞLU

Psikolog İrem Oturaklıoğlu, Lisans eğitimini, İstanbul Fatih Üniversitesinde tamamladıktan sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Psikolog İrem Oturaklıoğlu, iş hayatı boyunca mesleğinin farklı alanlarında çalışmalar yürüterek toplumumuzda psikoloji sektörüne dair bilgi ve birikimlerini tecrübeye dönüştürme fırsatı elde etmiştir. Lisans eğitimi boyunca, Psikolojik Eğitim Terapi ve Araştırma Derneğinde eğitimler hem düzenlemiş hem de katılma fırsatı elde etmiştir. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde bir dönem boyunca stajını tamamlayan Oturaklıoğlu, Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası, Dokuz Nokta Danışmanlık Merkezi, Gri Psikiyatri Merkezi ve Pedamed Tıp Merkezi gibi yerlerde mesleki tecrübelerini geliştirmiştir. Psk. Oturaklıoğlu, meslek hayatı boyunca birçok seminer, kongre ve söyleşilere katılımcı ve konuşmacı olarak katılmanın yanında Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Psikolojik İlk Yardım Eğitimi, Wısc-R Zeka Testi Eğitimi, çocuk Resimlerini Psikopedogojik Açıdan Yorumlama Eğitimi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Aile Danışmanlığı Eğitimi (450 Saat), Oyun Terapisi Eğitimi, Kuklalarla ve Öykülerle Oyun Terapisi Eğitimi, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Şema Terapi Eğitimi, Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, EMDR Eğitimi alarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Psk. Oturaklıoğlu, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Çocukluk ve ergenlik sorunları ile çalışmakta ve anne-baba danışmanlığı yapmaktadır. Depresyon, özgül öğrenme güçlüğü, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, sosyal kaygı, dikkat eksikliği, davranış ve uyum problemleri, okul fobisi ve öfke kontrolü gibi çeşitli psikolojik sorunlarla çalışmaktadır. Yetişkinlerle bireysel terapinin yanında aile ve çift danışmanlığı da yapmaktadır. Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Panik atak, Obsesif kompulsif bozukluk, Yeme bozuklukları, Travmaya bağlı sorunlar,Fobiler, İlişki sorunları, Yaşama dair sorunlar, öncelikli ilgi alanları olmakla birlikte, tüm psikolojik bozukluklarla çalışmaktadır. Psik. Oturaklıoğlu, iş hayatındaki tecrübelerini rehabilitasyon merkezi psikoloğu, anaokulu psikoloğu, dernek eğitim kordinatörlüğü ve Bakırköy, Avcılar ve Ataşehir’de olmak üzere psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışmalarını yürüttükten sonra şu anda kurucusu olduğu İstanbul Bakırköyde kendi danışmanlık merkezinde danışanlarına ve alandaki öğrencilere verdiği eğitimlerle hizmet vermektedir.
PLATFORM başa dön

Program ONLINE olarak Youtube üzerinden gerçekleşecektir, etkinliğe bilet aldığınızda size sms ve mail ile size özel erişim linkiniz gönderilecektir ve o link etkinlikten bir gün önce aktif olacaktır ve aynı linkler ile etkinlikten sonra 15 gün boyunca erişim sağlayabilir ve oturumları izleyebilirsiniz. 

Etkinlik gün ve saatleri:

5 MART 20:00-22:00
6 MART 11:00-16:00
7 MART 17:00-22:00
8 MART 20:00-22:00
SERTİFİKALAR başa dön

 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel 8 konunun ayrı olarak hazırlandığı 8 adet elektronik belge alacaksınız. Elektronik belgelerinizi size özel kod ile sitemizden görüntüleyebilirsiniz. Size özel kod hem etkinlik öncesi erişim linkinizin içerisinde size gelen kesin kayıt mesajında olduğu gibi etkinlik sonrasıda size sms ile gönderilecektir.
 • Belgeler kişiye özeldir.
 • Belgeleriniz elektronik olarak ömür boyu sistemimizde saklanır.
 • Size sms ile gönderilecek özel kod ile sistemimizde elektronik belgelerinizi istediğiniz zaman sorgulayabilir, kurum ve kuruluşlara sorgulatmaları için kodunuzu verebilirsiniz.
 • Belgeleriniz Alfa Etkinlik Organizasyon onaylıdır.
 • Katılım gösterdiğinize dair resmi belgenizdir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız belgeler CV'nizi güçlendirir.
DETAYLAR başa dön

 • Bu etkinlikte bilet satışları kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Biletinizi KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Etkinlik için bilet aldığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Bilet fiyatlarına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Bu etkinlik 4 günlük bir seminer olup, verilecek belgeler yetki vermez sizi destekler ve Alfa Etkinlik dışında herhangi bir kurum/kuruluş/üniversite ile hiç bir bağlantısı yoktur.

Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


159TL 99TL
Bilet Al Tuşuna tıklayarak önkaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önkayıt işleminden sonra kontenjanlar dolana kadar ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

8.3.2021 23:00:00
ONLINE