ONLINE PSİKOLOJİ ZİRVESİ / 24-31 Ekim 2023

Etkinlik Detayları


ONLINE PSİKOLOJİ ZİRVESİ / 24-31 Ekim 2023

8-11 MART GÜNCEL ONLINE PSİKOLOJİ ZİRVEMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Türkiye'nin en çok tercih edilen eğitim ve gelişim platformu ALFA ETKİNLİK 2023 yılının zirvesini sunar!

BİLET ALDIĞINIZDA İLK 48 SAAT İÇİNDE KOŞULSUZ KESİNTİSİZ İADE ALABİLİRSİNİZ

NEDEN ONLINE ETKİNLİK?

 •  EVİNDEN, İŞ YERİNDEN VEYA İSTEDİĞİN YERDEN BAĞLANARAK İZLE

 • DAHA DÜŞÜK BİLET ÜCRETLERİ İLE DAHA ÇOK KONUŞMACI DİNLEME VE DAHA ÇOK BELGE EDİNME İMKANI YAKALA

 • ONLINE OLARAK İZLEDİĞİN OTURUMLARI 30 GÜN BOYUNCA TEKRAR EDİP PEKİŞTİRME İMKANI YAKALA

 • EĞİTMENLERLE DAHA İNTERAKTİF SORU-CEVAP YAPABİLECEĞİN OTURUMLAR YAŞA

8 GÜN 21 KONUŞMACI 21 İSMİNE ÖZEL DİJİTAL BELGE İLE ONLINE PSİKOLOJİ ZİRVEMİZ 24-31 EKİM'DE SİZLERLE!

BU MUHTEŞEM KONFERANSI KAÇIRMAYIN, HEMEN BİLETİNİZİ ALIN!

21 ONLINE OTURUM, 21 DİJİTAL BELGE  
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

 • Kariyerinize yatırım yapmak
 • Kendinizi geliştirmek
 • Popüler konuşmacılarla soru cevap yapabilmek
 • Tecrübelerden faydalanmak
 • Farkındalık kazanmak
 • CV'nizi alacağınız sertifikalar ile güçlendirmek için katılmalısın.
OTURUMLAR başa dön

 • Prof.Dr. BİLGE UZUN (Psikolojik Danışman, Yazar) / DİNGİN BİR ZİHİN İÇİN 8 YOL ARKADAŞI
 • Prof.Dr. BİNNUR YEŞİLYAPRAK (Psikolojik Danışman, Yazar) / BİLİNÇALTINA UZANAN YOL: BEDENİN ŞİFRELERİ
 • Prof.Dr. HAKAN TÜRKÇAPAR (Psikiyatrist, Yazar) / ŞEMALARIMIZ VE İLİŞKİLERİMİZ
 • Prof.Dr. KEMAL SAYAR (Psikiyatr, Yazar) / DÜNYA PARÇALANDIĞINDA: TRAVMAYA FARKLI BİR BAKIŞ
 • Prof.Dr. NEVZAT TARHAN (Psikiyatr, Yazar) / HER PSİKOLOJİK SORUN ÇOCUKLUĞA MI DAYANIR?
 • Prof.Dr. SİNAN CANAN (Akademisyen, Yazar) /  İLİŞKİLERİN SİNİRBİLİMİ: BEYİNDEN BEYİNE AŞK
 • Doç.Dr. MEHMET ŞAKİROĞLU (Klinik Psikolog, Yazar) / PSİKOLOJİK KAYNAKLARIMIZI ARTIRMANIN YOLLARI
 • Doç.Dr. VEYSİ ÇERİ (Psikiyatr, Yazar) / İÇİNDEKİ BİLİŞSEL VE DUYGUSAL REFLEKSLERİ NASIL EĞİTİRSİN?
 • Dr. İBRAHİM BİLGEN (Psikiyatr, Psikoterapist, Yazar) / BEN KİMİM?
 • Dr. ÖZGE ORBAY (Klinik Psikolog) / UTANÇ: YERİN DİBİNDEN GELEN MEYDAN OKUMA
 • BEYHAN BUDAK (Klinik Psikolog, Yazar) / BÜYÜMEYEN ERKEKLER VE ANNELEŞEN KADINLAR: BİR İLİŞKİ KALIBININ ANATOMİSİ
 • GÖKHAN ÇINAR (Klinik Psikolog, Yazar) / PERFORMANS ANKSİYETESİNİN YAŞANTIMIZA ETKİLERİ
 • DR. RUKİYE KARAKÖSE (Klinik Psikolog, Yazar) / PSİKOLOJİK ÖZ BAKIM NASIL YAPILIR?
 • DR. SİNEM DURUSAL (Uzman Psikolog, Yazar) / PSİKOLOJİK SAĞLIĞIMIN BOZULDUĞUNU NASIL ANLARIM?
 • AHMET METEHAN ER (Klinik Psikolog) /  TEHLİKELİ MANİPÜLASYONLARA KARŞI KORUNMANIN YOLLARI
 • İREM OTURAKLIOĞLU (Klinik Psikolog) / REZİLYANS: ZORLUKLAR KARŞISINDA PSİKOLOJİK OLARAK GÜÇLÜ VE SAĞLAM KALABİLMEK
 • CİHAN ÇELİK (Psikolog) / ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN NÖROGELİŞİMSEL GÜÇLÜKLER VE İZLENMESİ GEREKEN YOLLAR
 • ZİYA ÜNLÜTÜRK (Klinik Psikolog, Yazar ) /  GÜVENMEYEREK GÜVENDE HİSSEDENLERDEN MİSİNİZ?
 • DİLAY SÜLOĞLU (Uzman Psikolog, Yazar ) /  AŞK, DİKKAT DOLU İLİŞKİLER VE MUM IŞIĞINDA RUHSALLIK
 • RAMAZAN ŞİMŞEK (Uzman Psikolog ) /  ALDATMA EVLİLİĞİ BİTİRİR Mİ? YOKSA EVLİLİK Mİ ALDATMAYA İTER?
 • CEREN ÖZÇELİK (Psikolog)  /  ZİHNİN DALGALARINDA SEYAHAT: MİNDFULNESS İLE ANIN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK
KONUŞMACILAR başa dön

Prof.Dr. KEMAL SAYAR

Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1989-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine devam etti. 2000 yılında psikiyatri doçenti, 2008 yılında psikiyatri profesörü oldu. Çeşitli ulusal ve uluslar arası dergilerde danışmanlık ve hakemlik yaptı. Psikiyatri konulu çok sayıda kongre ve sempozyumda düzenleyici ve konuşmacı olarak yer aldı. 2002 yılında, Kanada McGill Ünivesitesinde Transkültürel Psikiyatri Bölümü’nde konuk öğretim üyesi olarak çalıştı. Bakırköy ve Erenköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde klinik şefliği görevlerini yürüttü.Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi psikiyatri anabilim dalı başkanıdır. Mesleki çalışmalarının yanı sıra, Açık Radyo ve Star Tv’de Ruhun Labirlentleri, TRT’de İnsanlık Hali adlı programı hazırladı ve sundu.

Prof.Dr. BİNNUR YEŞİLYAPRAK

Hacettepe Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1983’te yüksek lisans, 1988’de doktora derecelerini aldı. 1991-1992 Eğitim Öğretim yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde “Doktora Sonrası” çalışmalarını sürdürdü ve 1995’te “Doçent” oldu. 1980’den itibaren görev yaptığı Gazi Üniversitesi’nden 2002 yılında ayrılarak Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesine “Profesör” olarak geçti ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndaki görevini Eylül 2017 yılında emekli oluncaya dek sürdürdü. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Penn State Üniversitesi’nde konuk öğretim üyesi olarak 12 ay bulunan Yeşilyaprak’ın uzmanlık alanında yazdığı, tek ya da ortak yazarlı 14 kitabı, çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmış 100’ü aşkın makalesi bulunmaktadır. Yeşilyaprak, 35’i uluslararası olmak üzere 100’den fazla kongrede bildiri sunmuş ve bazılarında “çağrılı konuşmacı” olarak yer almıştır. İlgi alanları arasında gençlik sorunları, gelişimsel rehberlik, kariyer gelişimi ve mesleki rehberlik, mesleki etik, aile rehberliği gibi konular yer almaktadır. Yeşilyaprak, ayrıca 2002-2008 yılları arasında Türk PDR-DER’in genel başkanlığı görevini yürütmüştür.  

Prof.Dr. HAKAN TÜRKÇAPAR

Dr. Türkçapar 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini, 1995 yılında psikiyatri ihtisasını bitirdi. Uzmanlık sonrası 1997’de Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler alanında ABD’de Beck Institute for Cognitive Therapy and Research’de Bilişsel psikoterapi eğitimi aldı. 1999 yılında New York Ellis Institute’de Rational Emotive Behaviour Therapy eğitimi sonrası REBT (Akılcı Duygusal Terapi) alanında önce Temel Sertifika (Primary Certificate), ardından da 2008 yılında da ileri düzey sertifika (Advanced Certificate) aşamalarını tamamladı. 2000 yılında Psikiyatri Doçenti, 2012 yılında Psikiyatri profesörü olan Dr. Türkçapar, Psikiyatrinin yanı sıra, Sosyal Antropoloji alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak, 2009 yılında sosyal antropolojide bilim doktoru ünvanını aldı. 2003 yılında Bilişsel Terapi alanında yeterliliği değerlendiren uluslararası bilişsel terapi akademisi -Academy of Cognitive Therapy (ACT)- tarafından Bilişsel Terapist olarak sertifiye edildi. Aynı yıl alana olan katkıları nedeniyle Akademinin Fellow üyeliğine, 2005 yılında Akademinin sertifikasyon kuruluna alındı. 2013 yılında ise Akademi tarafın Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğiticisi ve Danışmanı olarak sertifiye edildi. Dr. Türkçapar’ ın, bilişsel davranışçı terapi alanında “Bilişsel Terapi Temel İlkeler ve Uygulama” (2007) ve “Klinik Uygulamada Bilişsel Terapi: Depresyon” (2009), “Farket Düşün Hisset Yaşa” (2019) başlıklı üç kitabı ve sayısı yüzü aşan makalesi yayınlanmış, 1999 yılından itibaren çeşitli merkezlerde ve kongrelerde bilişsel davranışçı terapi konusunda alanda çalışan profesyonellere dönük eğitim çalışmaları yapmıştır. Yine aynı alanda bilimsel çalışmalara yer veren Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar dergisinin de kurucu editörüdür. 2005-2012 arasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri kliniği şefliği, 2008-2011 arasında Etlik ihtisas hastanesi psikiyatri kliniği kurucu şefliğini yapan Dr. Türkçapar, halen Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği başkanlığı görevini yürütmektedir. 2012-2019 arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. 2019 yılından itibaren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. NEVZAT TARHAN

1952 yılında Merzifon’da doğan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 yılında GATA’da Psikiyatri Uzmanı oldu. Erzincan ve Çorlu’da hastane hekimliği sonunda GATA Haydarpaşa’da Yardımcı Doçent (1988) ve Doçent (1990) oldu. Klinik direktörlüğü yaptı. Albaylığa (1993) ve Profesörlüğe (1996) yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde öğretim üyeliği ve Adli Tıp Kurumunda bilirkişilik yaptı. Kendi isteğiyle emekli oldu. 1998 yılında Memory Center of America’nın Türkiye temsilciliğini aldı. 2006 yılında NPİSTANBUL Hastanesini, 2011 yılında ise bütün mal varlığını bağışlayarak Üsküdar Üniversitesini kurdu. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, uzun yıllar büyük emekle ve araştırmalara dayanarak sürdürdüğü psikiyatri uzmanlığındaki bilgilerini 150’nin üzerinde araştırma makalesine ve 45 adet kitap ve kitap bölümüne aktarmıştır. 50'yi aşkını WoS kapsamındaki dergilerde olmak üzere ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 135 araştırma makalesi yayımlanmıştır. Bu eserleri sayesinde Türkiye’de hem görsel hem de yazılı basında kendisini takip eden bir milyonu aşan okuyucu kitlesine ulaşmıştır. Bazı kitapları İngilizce dışında Bulgar, Endonezya, İran, Arnavutluk, Azeri dillerine çevrilmiştir.Tüm gelirini kurucusu olduğu İDER Vakfı’na bağışlayan Prof. Dr. Tarhan’ın kitapları 1 milyondan fazla satmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. İki çocuk babasıdır. 1400 yıl öncesine giden aile soy ağacı kitap halinde 2017 yılında basılmıştır. Halen; Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü ve Türkiye’nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Hiçbir kamu kaynağı ve tahsisi kullanamadan tüm mal varlığını bağışlayarak kurduğu Üsküdar Üniversitesi, bugün 22 bini aşkın öğrencisiyle geleceğin Nobel adayı bilim insanlarının yetiştiği bir “beyin üssü” olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Üniversite, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve ekibinin küresel bakış açısıyla G20/N20 Zirvelerine katılan ilk ve tek Türk üniversitesi olarak ülkemizi dünyada da başarıyla temsil etmektedir.

Prof.Dr. SİNAN CANAN

Sinan Canan, 1972 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk, orta ve üniversite eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden 1995 yılında mezun olmuştur. Daha sonra On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yaparak, aynı kurumda Fizyoloji Anabilim Dalında da doktorasını tamamlamıştır. Sinan Canan, 2010 yılında Fizyoloji Doçenti unvanını aldı ve Ankara Başkent üniversitesi Tıp Fakültesinde beş yıl, Ankara Turgut Özal Üniversitesinde bir yıl çalıştı. Yazar, 2016 yılından itibaren Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Sinan Canan'ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler başlıklı bilim ve bilim felsefesi denemeleri tarzında kitabı yayınlanmıştır. Sinan Canan, tarafından kaleme alınan son kitap "Dijital Gelecekte İnsan Kalmak" Tuti kitap tarafından yayımlanmaktadır.

Prof.Dr. BİLGE UZUN

Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında kazanan Uzun, akademik hayatına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. Yüksek Lisans derecesini 2005 yılında ‘erteleME’ konulu tezi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında tamamlamıştır.

Doç.Dr. VEYSİ ÇERİ 

Bir süre Almanya ve Hollanda'da çalışmış olan Doç. Dr. Çeri'nin ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış 30'u aşkın araştırma makalesi bulunmakta. Gerek bilimsel gerek sahadaki çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir.  2018 yılında Avusturya Çocuk ve Genç Psikiyatristleri Derneği tarafından 'Ernst Berger Sosyal Psikiyatri Ödülü’ne layık görülen Doç. Dr. Çeri, 2016 yılında da Avrupa Psikiyatri Birliği tarafından en iyi araştırmacı ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Klinik Psikolog Doç. Dr. MEHMET ŞAKİROĞLU

Mehmet Şakiroğlu ODTÜ Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra aynı üniversite ve bölümde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 2002 yılından itibaren 10 sene ODTÜ Psikoloji Bölümünde Öğretim elemanı olarak çalışan Mehmet Şakiroğlu mutluluk, afet psikolojisi, depresyon, stres ve kaygı konuları üzerinde makaleler, kitaplar yayınlamıştır. MEB, Emniyet Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Adalet Akademisi ve kurumlarda motivasyon, stres, öfke kontrolü ve kaygı gibi konular üzerine eğitimler veren Mehmet Şakiroğlu bir dönem TRT Ankara Radyosunda sunucu ve yapımcı olarak kendi programını hazırlamış ve sunmuştur.Daha sonra Radyo ODTÜ’de Benden Hoşlanıyorum, Kanal D Doktorum, TRT Günlük Rehber isimli programlara katılmıştır. Bugüne kadar Mutsuzluğa Mahkumuz, Öfkeyi Olumlu Kullanmak ve Aşkın Psikolojisi isimli kitapları yazmıştır. Günümüzde Aydın, Kuşadası Adnan Menderes Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.1977 yılında Muğla’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Aydın, anne tarafından ise aslen Balıkesir’lidir.

Dr. İBRAHİM BİLGEN

1968 yılında Adana’da doğan yazar, ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve 2001’de Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndan psikiyatri uzmanlığını aldı. Asistanlık eğitimi sırasında, 5 yıl süreyle ‘Psikodrama ve Grup Terapisi’ eğitimi ve altı yıl süreyle özellikle ‘Çocuk ve Ergen Odaklı Aile Terapisi’ üzerinde etkin olan Gesthalt Terapi eğitimi aldı. Yazar ayrıca yedi yıl süreyle ‘Anksiyete Bozuklukları ( Panik Bozukluk; Obsesif Kompulsif Bozukluk; Yaygın Anksiyete Bozukluğu; Sosyal Fobi, Sınav Kaygısı) ve Depresyon’ üzerinde daha etkin olan ‘Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi’ ni EABCT ( European Association Behavioural and Cognitive Therapies) ‘den akreditasyon sertifikası alarak tamamlamıştır. İbrahim Bilgen , Çocuk ve Ergen Psikoterapisti olmak üzere, çocuklarda sınav kaygısı, dikkat eksikliği, ayrılma korkusu, okul korkusu, kaygı bozuklukları, davranış sorunları gibi pek çok çocukluk ve ergenlik çağı sorunlarında etkin olan ‘Çocuklarda ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi’ eğitimini yine EABCT’den akreditasyon sertifikası alarak “Çocuk ve Ergen Psikoterapisti “olarak tamamlamıştır. Bütünleştirici terapide amaç, danışanları terapi dalında uzman terapist ile buluşturmaktır ve bu esnada arkada terapiste destek veren diğer doktor ve terapistler de bulunur. Bütünleştirici Terapi, sürekli fikir alışverişinde bulunularak danışanı kısa zamanda etkin şekilde sonuca ulaştıracak olan bir konsültasyon sistemidir. 2012 yılında bütünleştirici terapide ilk adım olarak ‘Bilişsel Davranışçı Terapi’ eğitim sürecindeki arkadaşları ile ‘Bilgen Terapi Enstitüsünü’ kurmuşlardır. Bu yaklaşımla enstitüde, çocuklarda ve yetişkinlerde anksiyete bozuklukları, dikkat eksikliği ve sınav kaygısı gibi çocuklarda eğitim alanında yaşanılan sorunların yanında, eş terapisi gibi pek çok konuda danışmanlık verilmektedir.

Dr. SİNEM DURUSAL (Uzman  Psikolog)

1984 yılında İstanbul’da doğdu.Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden(%100 burslu) derece ile mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Ticaret üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını, 2017 yılında ise Collage of London Birkbeck de doktora derecesini aldı. 2007-2011 yılları arasında Nene Hatun hastanesinde görev yaptı. 12 yıl boyunca Prof Dr Mehmet Sungur’dan BDT eğitimini tamamladı ve dünya akreditasyonunu aldı. Yanı sıra çocuklar üzerinde zeka testleri başta olmak üzere bir çok alanda akademik çalışmalar yaptı. 2008 Ocak ayından itibaren İstanbul’da kendi ofisinde çalışmakta.Aile terapisi, çocuk yetişkin ergen psikoterapisi, hipnoterapi, BDT terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

 Klinik Psikolog  BEYHAN BUDAK

İlköğretim ve lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Beyhan Budak, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra tekrar Ankara'ya dönmüştür. Ankara'da özel bir klinikte çalışan Beyhan Budak, daha sonra Ankara Gazi Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisans yapmıştır.Beyhan Budak,daha sonra ise Özel bir üniversitede Klinik Psikoloji bölümünde ikinci Yüksek Lisansı yapmaktadır. Şu anda kurucusu olduğu Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmeti vermektedir.Beyhan Budak, aynı zamanda Youtube kanalında her hafta popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlamaktadır.

Klinik Psikolog  GÖKHAN ÇINAR

İstanbul doğumlu olan Gökhan Çınar Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi’nde burslu olarak tamamladığı yıl klinik psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi.Lisans eğitimi süresinde ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde nevroz ve psikoz servislerinde stajına devam etti. 10. Ulusal Psikoloji Öğrencileri kongresine ‘Ergenlerin Meslek Yönelimi’ ve ‘Mesleki Adanmışlık’ konuları ile katıldı.Türk Psikologlar Derneği’nde “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi sonrasında Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımında süpervizyon almaya devam etti. Diğer yandan, aynı dönemde bireysel psikanalizinden geçmeye başladı. Sonrasında ise öncelikli olarak bir travma sonrası müdahale yöntemi olan EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini tamamlayarak travmatik yaşam deneyimleri sonrasında psikoterapi müdahalelerinde çalışmalarını sürdürdü.Yetişkin, Ergen ve Çocuk Objektif/Projektif Testler eğitimini alarak bir çok kişilik, zeka, dikkat, gelişim ve algılama testinin uygulamasında yetkinlik kazandı.

Klinik Psikolog  ZİYA ÜNLÜTÜRK

1984 yılında Nevşehirin Hacıbektaş ilçesinde doğdu..Lise öğrenimini Kırşehir lisesinde tamamladıktan sonra 2007 yılıonda Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu.2007-2008 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalıştı. 2009 MilliEğitim Bakanlığında görev yaptı. 2009 Aralık- 2010 Aralık 1. Hava ikmal bakım merkezi komutanlığında (Eskişehir) RDM biriminde RDM amiri olarak görev yaptı.2011 Ocak ayından itibaren Eskişehirde kendi ofisinde çalışmakta.Aile danışmanlığı, aile terapisi, evlilik danışmanlığı, bireysel danışmanlık, psikolojik danışmanlık, ergen danışmanlığı, yetişkin danışmanlığı, psikoterapi, hipnoterapi, EMDR terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Klinik Psikolog  AHMET METEHAN ER

Hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimimi burada tamamladım. Fakültemden derece ile mezun oldum. Üniversiteden sonra, klinik psikolojik çalışmalar yapmak ve uzmanlığımı almak amacıyla Haliç Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamladım. 2018 yılında mezun olduktan sonra İstanbul'da bir yıl kadar ileri seviye psikolojik hastalıkları (şizofreni, psikoz, nevroz, depresyon , panik bozukluk , bipolar bozukluk , öfke kontrolü , hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı , davranış problemleri, sosyal fobi (utangaçlık, kendini ifade etme sorunları) olan hastalarla çalıştım. Çalıştığım süre boyunca hastalarımın psikolojik ve sosyal tüm süreçlerini yönettim, bir yıl boyunca sanat terapileri, uğraşı terapileri ve grup terapileri uyguladım. Psikotik kriz yönetimlerini gerçekleştirdim, psikososyal faaliyetler organize ettim, aileler ile iletişim faaliyetlerini yürüttüm. 2019 yılının temmuz ayında, derece ile psikolog yedek subay olarak İzmir Milli Savunma Üniversitesi Maltepe Kara Harp Okulunda göreve başladım. Burada savaş travmaları, uyum sorunları, KZVD, madde bağımlılığı gibi psikolojik problemlerle çalıştım. Görevim boyunca ciddi savaş travmaları ve farklı psikolojik travmaları olan subay ve erlere EMDR terapisi uyguladım. Uyum sorunları olan subay ve erlere ise BDT ve çözüm odaklı terapiler uyguladım. 2020 yılının ağustos ayında Bodrum’da kendi ofisimi kurdum ve orada da danışan kabulüne başladım. Halen aktif olarak hem Bodrum'daki kendi ofisimde, hem de İzmir’de yüz yüze danışanlarımı görüyorum ve çalışmalarıma devam ediyorum. Eğitimlerim doğrultusunda farklı terapi tekniklerini kullanarak yetişkin, aile, ergenler için terapiler yapmaktayım. BDT, EMDR, Çözüm Odaklı Terapi gibi bir çok farklı terapi uygulamalarını gerçekleştiriyorum. Güven, bilimsellik, etik kurallar, objektiflik, faydacılık, saygı ve samimiyeti terapilerim için yedi temel unsur olarak görüyorum.

Uzman Psikolog  RAMAZAN ŞİMŞEK

19 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olarak Psikolog unvanı alan Şimşek; Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde master eğitimini tamamlayarak “uzman” unvanı almıştır. Şimşek halen Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında Doktora eğitimine devam etmektedir. Uzun yıllar “Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma ve Bellek” konusunda çalışmalar yapan Şimşek, Avrupa’da araştırmalarını tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk defa “Nörolojik Temelli Dikkat, Motivasyon ve Hafıza Eğitimini” geliştirmiştir. “Anne-Baba ve Öğrenci Eğitimi” projesinde ailelere yönelik “Çözüm Odaklı Aile İçi İletişim Teknikleri” ve öğrencilere yönelik “Üstün Akademik Başarı Teknikleri” seminerlerinde Eğitmen olarak görev alan Şimşek 100 binin üzerinde anne baba ve öğrenciye eğitim vermiştir. Kurumlara yönelik Takım Ruhu, Profesyonel ve Özel İlişkilerde Denge Formülleri, Motivasyon ve Verimlilik, Stresi Yapıcı Güce Çevirme, Dikkat, Konsantrasyon ve Hafıza Teknikleri, Çocuk Resimlerinin Psiko-pedagojik Analizi eğitimlerini vermektedir. Çocuklara yönelik Dikkat Eksikliği, Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite, Wisc-4 Zeka Testi, Stanford Binet Zeka Testi, Disleksi, Gelişim, Uyum, Duygulanım ve Davranışsal Sorunlar, Üstün Zekalı Çocuklara Yönelik Danışmanlık ve Yönlendirme, Çocuklar EMDR Terapisi hizmetleri vermektedir. ODTÜ Aile ve Evlilik Terapisi, Gotmann Çift Terapisi, EMDR Terapisi, ODM ve Ericksonian Hipnoterapi ve Sema Terapi sertifikalarına sahip olan yetişkinlere de himet vermektedir.

DR. ÖZGE ORBAY

Lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Orta Doğu Teknik Üniversitesinde tamamladı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi, ODTÜ ve TOBB Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Başkent Üniversitesi Hastanesi ve Boylam Psikiyatri Hastanesi bünyelerinde klinisyen olarak görev yaptı.

Uzman Psikolog DİLAY SÜLOĞLU

Dilay Süloğlu, 2009 yılında 24 Kasım Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, aynı yıl Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümüne başarı derecesiyle başladı. 2013 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden Onur derecesiyle mezun oldu. Üsküdar Üniversitesi, Tezli yüksek lisans eğitimini tamamlayarak “Uzman Psikolog” ünvanını aldı. 
İstanbulda lisans ve yüksek lisans öğrenimini tamamladığı yıllarda Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Travma Psikolojisi, Aile Sorunları ve Baş Etme  Yöntemleri, Farkındalık, Kabul ve Kararlılık Stratejileri, Çocuk ve Ergen Davranış Sorunları üzerine çeşitli eğitimler aldı.Nişantaşı Davranış Bilimleri enstitüsünde 6 ay boyunca yetişkin ve ergenlerle gelişimsel/psikolojik takip çalışmalarına katıldı. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri servisinde klinik alan çalışmalarını yürüttü. University of Vienna’da, Prof. Dr. Urs NATER önderliğinde “Brain and Stress” projesini tamamladı. Haziran 2014’te Özel Akademi Hastanesinde çalışmalarına devam etti. Mart 2016 tarihinden beri, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi ve 2019 yılı itibariyle BAU MedicalPark Göztepe Hastanesinde klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Ağustos 2013’ten beri, özel okul ve kurumlarda eğitim-bireysel danışmanlık hizmeti vererek; Türk Telekom, Koç Holding ve Sabancı Holding gibi ülkenin önde gelen markalarına danışmanlık hizmeti vermektedir.Yetişkin, çocuk, ergen ve çift terapisi alanında Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi ve Çözüm Odaklı Psikoterapi yaklaşımlarıyla çalışmaktadır.

Psikolog CİHAN ÇELİK

2006 yılında Dicle Üniversitesi nden mezun olmuştur . Mezuniyet sonrası özel eğitim alanında çalışmalarına başlamıştır . Otizm , down sendromu , aspergel , zihinsel engel ,özel öğrenme güçlüğü tanısına sahip çocuklarla danışmanlık ve eğitim alanında çalışmaya devam etmektedir.

Psikolog Dr. RUKİYE KARAKÖSE

Doktor, Psikoterapist, Aile Danışmanı, Yazar. 1977 İstanbul doğumludur. İstanbul Kültür Üniversitesi, İLETİŞİM SANATLARI (Burslu) ve PSİKOLOJİ Bölümlerinde okumuş ve Yüksek Onur derecesiyle mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi SOSYOLOJİ Bölümü'nden Onur derecesiyle mezun olmuştur. Pamukkale Üniversitesi'nde AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifika Eğitimini tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde EĞİTİM BİLİMLERİ dalında tezsiz yüksek lisansını tamamlamıştır. İkinci yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi KLİNİK PSİKOLOJİ Anabilim dalında tamamlamıştır. Bitirme tezi olarak Prof. Dr. Nevzat TARHAN danışmanlığında "Sema'nın Beyin Üzerindeki Etkilerinin Nörogörüntüleme ile Değerlendirilmesi" konusunu çalışmıştır. Klinik Stajını NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi'nde tamamlamıştır. 2013-2016 yılları arasında Marmara Üniversitesi Eğitim ve İlahiyat Fakülte’lerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Doktorasını İ.Z.Ü. Sosyal Hizmet Anabilimdalı’nda tamamlamıştır. Aile terapisi, cinsel terapi ve bireysel psikoterapi eğitimleri almıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve kamu kurumlarında psikoloji, eğitim ve iletişim alanlarında seminerler vermektedir. Dr. Mustafa MERTER ile Transpersonal/manevi psikoloji alanında çalışmaktadır. Halen BİSTANBUL Aile Danışmanlığı Merkezi'nde görev yapmaktadır. TRT Diyanet TV’de Prof. Dr. Kemal Sayar ile birlikte İnsan Halleri adlı programı hazırlayıp sunmuştur. Bu programla İnsanlık Dergisi tarafından düzenlenen İyilik Ödülleri kapsamında “Yılın Televizyon Programı Ödülü”nü almıştır. Ayrıca Seyahat Terapi adlı kitabıyla BCA Times Gazetesi’nce “Altın Kalem Ödülü”ne layık görülmüştür. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Ney üflemekte ve Klasik Türk Müziği okumaktadır. Eğitim Uzmanı Şaban Karaköse ile evlidir ve Kevser'in annesidir.

Klinik Psikolog İREM OTURAKLIOĞLU

Psikolog İrem Oturaklıoğlu, Lisans eğitimini, İstanbul Fatih Üniversitesinde tamamladıktan sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Psikolog İrem Oturaklıoğlu, iş hayatı boyunca mesleğinin farklı alanlarında çalışmalar yürüterek toplumumuzda psikoloji sektörüne dair bilgi ve birikimlerini tecrübeye dönüştürme fırsatı elde etmiştir. Lisans eğitimi boyunca, Psikolojik Eğitim Terapi ve Araştırma Derneğinde eğitimler hem düzenlemiş hem de katılma fırsatı elde etmiştir. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde bir dönem boyunca stajını tamamlayan Oturaklıoğlu, Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası, Dokuz Nokta Danışmanlık Merkezi, Gri Psikiyatri Merkezi ve Pedamed Tıp Merkezi gibi yerlerde mesleki tecrübelerini geliştirmiştir. Psk. Oturaklıoğlu, meslek hayatı boyunca birçok seminer, kongre ve söyleşilere katılımcı ve konuşmacı olarak katılmanın yanında Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Psikolojik İlk Yardım Eğitimi, Wısc-R Zeka Testi Eğitimi, çocuk Resimlerini Psikopedogojik Açıdan Yorumlama Eğitimi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Aile Danışmanlığı Eğitimi (450 Saat), Oyun Terapisi Eğitimi, Kuklalarla ve Öykülerle Oyun Terapisi Eğitimi, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Şema Terapi Eğitimi, Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, EMDR Eğitimi alarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Psk. Oturaklıoğlu, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Çocukluk ve ergenlik sorunları ile çalışmakta ve anne-baba danışmanlığı yapmaktadır. Depresyon, özgül öğrenme güçlüğü, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, sosyal kaygı, dikkat eksikliği, davranış ve uyum problemleri, okul fobisi ve öfke kontrolü gibi çeşitli psikolojik sorunlarla çalışmaktadır. Yetişkinlerle bireysel terapinin yanında aile ve çift danışmanlığı da yapmaktadır. Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Panik atak, Obsesif kompulsif bozukluk, Yeme bozuklukları, Travmaya bağlı sorunlar,Fobiler, İlişki sorunları, Yaşama dair sorunlar, öncelikli ilgi alanları olmakla birlikte, tüm psikolojik bozukluklarla çalışmaktadır. Psik. Oturaklıoğlu, iş hayatındaki tecrübelerini rehabilitasyon merkezi psikoloğu, anaokulu psikoloğu, dernek eğitim kordinatörlüğü ve Bakırköy, Avcılar ve Ataşehir’de olmak üzere psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışmalarını yürüttükten sonra şu anda kurucusu olduğu İstanbul Bakırköyde kendi danışmanlık merkezinde danışanlarına ve alandaki öğrencilere verdiği eğitimlerle hizmet vermektedir.

Psikolog CEREN ÖZÇELİK

1994 yılında Ankara’da doğdu. 2019’da Çankaya Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl Koçluk Gelişim ve Kariyer Akademisinde Gönüllü Stajyer Psikolog olarak çalışmaya başladı.Bu süre içerisinde özellikle intihar girişimi, cinsel istismar, aile içi şiddet ve kendini yaralama vakalarıyla krize müdahale kapsamında çalıştı ve eş zamanlı olarak aynı fakültenin yataklı psikiyatri servislerinde (kapalı erkek, kapalı kadın, alkol vb.) dönemsel olarak çalışarak bireysel psikoterapi, grup psikoterapisi süpervizörlüğü ve psikolojik değerlendirme uygulamalarında bulundu. Koçluk, Öğrenci Koçluğu, Zaman Yönetimi Psikolojisi Eğitimini, Bilişsel Davranışçı Terapiler Temel Eğitimi ve Uygulamalı Aile ve Çift Psikoterapisi Eğitimlerini tamamladı. 2020 yılında ATÜSEM Atılım Üniversitesi‘nin Aile Danışmanlığı eğitimini iyi derecede almaya hak kazandı. 2020 yılında pandemi sürecinde Ahbap İyilik ve Yardımlaşma Derneğinde Eğitmen ve Konuşmacı olarak eğitimler verdi. Bağlanma Türleri, İlişkilerde Bağımlılık ve Karakterizm Nasıl Şekillenir gibi konularında Apbap’lı üniversite öğrencileri ile canlı yayınlar yaptı. 2021 yılında Ankara’da bulunan Özel Uğur Okullarında Okul Psikologu ve Rehber Öğretmen olarak çocuklarla yakından çalıştı. Ortaokul öğrencilerinin eğitim koçluğunu yaparken depresyon, odaklanma, dikkat eksikliği, obsesif bozukluklar, hiperaktivite, üstün zekalı çocuklarla çalıştı. Akran zorbalığı ve ergenlik konularında ebeveynlere seminerler ve eğitimler verdi. Bu süreçte ailelere de danışmanlık yaptı. Bu çalışma döneminde Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemiyle psikoterapiler yürüttü ve Şema Terapiyle ilgilenmeye başladı. Özel öğrencilerine ve psikolojik sıkıntı yaşayan öğrencilerine ve ailelerine terapi yaptı.”
PLATFORM başa dön

Program ONLINE olarak Youtube üzerinden gerçekleşecektir, etkinliğe bilet aldığınızda size sms ve mail ile size özel erişim linkiniz gönderilecektir ve o link etkinlikten bir gün önce aktif olacaktır ve aynı linkler ile etkinlikten sonra 30 gün boyunca erişim sağlayabilir ve oturumları izleyebilirsiniz. 

Her oturum süresi ortalama 1 saattir, her oturum sonunda 10-15 dk. soru-cevap yapılmaktadır.

PROGRAM AKIŞI:

24 EKİM SALI

1.OTURUM: 20:00-21:00
2.OTURUM: 21:30-22:30

25 EKİM ÇARŞAMBA

3.OTURUM: 20:00-21:00 
4.OTURUM: 21:30-22:30
 

26 EKİM PERŞEMBE

5.OTURUM: 20:00-21:00 
6.OTURUM: 21:30-22:30

27 EKİM CUMA

7.OTURUM: 20:00-21:00
8.OTURUM: 21:30-22:30 

28 EKİM CUMARTESİ

9.OTURUM: 12:00-13:00
10.OTURUM: 13:30-14:30
11.OTURUM: 15:00-16:00
12.OTURUM: 16:30-17:30

29 EKİM PAZAR

13.OTURUM: 12:00-13:00
14.OTURUM: 13:30-14:30
15.OTURUM: 15:00-16:00
16.OTURUM: 16:30-17:30

17.OTURUM: 18:00-19:00

30 EKİM PAZARTESİ

18.OTURUM: 20:00-21:00
19.OTURUM: 21:30-22:30
 

31 EKİM SALI

20.OTURUM: 20:00-21:00
21.OTURUM: 21:30-22:30

 

YURT DIŞINDAN BİLET ALIYORSANIZ SMS ALMAZSINIZ AMA MAİL OLARAK LİNKİNİZİ ALIRSINIZ. EĞER MAİL DE ALMAZSANIZ ETKİNLİKTEN ÖNCE MUTLAKA BİZE ULAŞIP LİNKİNİZİ TALEP EDİNİZ.

ÖNEMLİ: Kaydınızı oluştururken cep numaranızı ve mail adresinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.
SERTİFİKALAR başa dön

 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel 21 konunun ayrı olarak hazırlandığı 21 adet elektronik belge alacaksınız. Elektronik belgelerinizi size özel kod ile sitemizden görüntüleyebilirsiniz. Size özel kod hem etkinlik öncesi size gelen kesin kayıt mesajında olduğu gibi etkinlik sonrasıda size sms ile gönderilecektir.
 • Dilerseniz etkinlik bittikten sonra isteğe bağlı olarak size gönderilecek sms ile ek ücret ödemesi (150TL) yaparak belgenizi e-devlete taşıyabilirsiniz.
 • Belgeler kişiye özeldir.
 • Belgeleriniz elektronik olarak ömür boyu sistemimizde saklanır.
 • Size sms ile gönderilecek özel kod ile sistemimizde elektronik belgelerinizi istediğiniz zaman sorgulayabilir, kurum ve kuruluşlara sorgulatmaları için kodunuzu verebilirsiniz.
 • Belgeleriniz Alfa Etkinlik Organizasyon onaylıdır.
 • Katılım gösterdiğinize dair resmi belgenizdir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız belgeleriniz size yetki vermez, CV'nizi güçlendirir.
DETAYLAR başa dön

 • Bu etkinlikte bilet satışları kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir. 48 saat iade alabilme kuralı etkinliğe 15 günden fazla bir zaman varken geçerlidir.
 • Biletinizi KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Etkinlik için bilet aldığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Bilet fiyatlarına KDV dahildir.
 • Bu program bir seminer programı olup, sunum ağırlıklı olacaktır. Soru-cevap sunumlardan sonra belirli sayıda yapılmaktadır.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya tarihinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Bu etkinlik 8 günlük bir seminer olup, verilecek belgeler yetki vermez sizi destekler ve Alfa Etkinlik dışında herhangi bir kurum/kuruluş/üniversite ile hiç bir bağlantısı yoktur.

Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


999TL 999TL
Bilet Al Tuşuna tıklayarak önkaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önkayıt işleminden sonra kontenjanlar dolana kadar ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

1.11.2023 00:00:00
ONLINE