CİNSEL TERAPİLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI YAKLAŞIM UYGULAYICI EĞİTİMİ / 30 Ocak - 11 Şubat 2024

Etkinlik Detayları


CİNSEL TERAPİLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI YAKLAŞIM UYGULAYICI EĞİTİMİ / 30 Ocak -11 Şubat 2024

ÜNİVERSİTE ONAYLI VE E-DEVLETTE SORGULANABİLİR SERTİFİKA!

CİNSEL TERAPİŞERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI YAKLAŞIM UYGULAYICI EĞİTİMİ YENİ GRUP KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR!

Programın Amacı;
Eğitim altı günlük dört modülden oluşan bir cinsel terapi eğitim programıdır. Eğitim Bilişsel Davranışçı Yaklaşım’ın cinsel bozukluklarda uygulanmasını içerir. Cinsel terapinin temelleri, cinsel terapist olmanın gerektirdikleri, cinsel terapi kuramları, Cinsel terapilerde Master&Johnson yaklaşımı, Cinsel terapilerde Helen Kaplan Yaklaşımı, Kadınlarda Cinsel İsteksizlik, Kadınlarda Anorgazmi, Vajinismus, Erkeklerde Sertleşme Bozukluğu, Erkeklerde Erken Boşalma problemlerinin Bilişsel Davranışçı Yaklaşımla Terapisi modülleri eğitimimizde verilecektir.

Eğitim Türü:  Online Eğitim / Zoom ile yapılacaktır.

Eğitim Gün ve Saatleri: 30 Ocak-1 Şubat Salı-Perşembe 20:00-22:00, 4 Şubat Pazar 10:00-14:30, 6-8 Şubat Salı-Perşembe 20:00-22:00, 11 Şubat Pazar 10:00-14:30

Eğitim Süresi: 20 Saat Online Eğitim

Materyaller: Ücrete dahildir ve pdf veya word formatında sizlerle paylaşılacaktır.

Katılım Şartları: Bu programa katılabilmek için Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp-Psikiyatri, Psikiyatri Hemşireliği öğrencileri ve mezunları ile birlikte Uygulamalı Psikoloji, Klinik Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisans yapan öğrenciler ve mezunları ve bu alanlardan mezun çalışan Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman, Psikoterapist ve Aile Hekimleri, Aile Danışmanları katılabilmektedir. Katılım esnasında Diploma veya transkript, kimlik fotokopisi ile birlikte istenecek olup program o şekilde başlayacaktır.

KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI: Eğitim ücretini Havale Eft yapabileceğiniz gibi kredi kartınızla 9 taksite kadar ödeme imkanınız vardır.

*Program İçeriği

- Cinsel Terapinin Kuramsal ve Kavramsal Altyapısı
- Cinsel Terapi Kuramları - Bilişsel Davranışçı Kuram - Master§Johnson ve Helen Kaplan Modelleri
- Cinsel Fizyoloji
- Cinsel Terapilerde Değerlendirme ve Müdahale Teknikleri
- Kadınlarda Cinsel İsteksizlik
- Kadınlarda Anorgazmi
- Vajinismus
- Erkeklerde Erken Boşalma
- Erkeklerde Erektil Disfonksiyon

*Sertifikalandırma

Eğitim tamamlandıktan sonra online olarak sınav yapılacaktır. Sınavda 10 çoktan seçmeli soru sorulacak olup minimum 6 doğru sınavı geçmek için yeterli olacaktır. Sınavda başarılı olunduğu takdirde üniversite onaylı uygulayıcı sertifikanız için kimlik bilgileriniz alınacak ve sertifikalandırma süreci yapılacaktır. Üniversite onaylı e-devlette görünecek olan sertifikanız dışında alfaetkinlik.com sitemizde de ömür boyu görüntüleyebileceğiniz katılımcı sertifikası da alacaksınız. Sertifikalarınızı basılı almak isterseniz ekstra hizmet bedeli olan 200 TL karşılığında Türkiye sınırları içerisine kargo yapılabilmektedir. Bu hizmet bedeli değişiklik gösterebilmektedir. 

  • Belgeler kişiye özeldir.
  • Etkinlik sonunda alacağınız Uygulayıcı Sertifika ile bu çalışmayı siz de iş ve sosyal hayatınızda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. 
  • Üniversite onaylı sertifika ve e-devlette sorgulanabilirlik için İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile iş birliği yapılmıştır.

*Eğitmen Hakkında

Uzman Psikolog  UĞUR DALAN

1982 yılında İstanbul’da doğan Uğur DALAN, ilk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılında Haliç Üniversitesi’nde YÖK burslu olarak psikoloji eğitimine başladı. 2004 yılında aynı üniversitede uygulamalı psikoloji yüksek lisans programı ile “Evlilik ve Aile Terapisi” sertifika programına başladı. Staj ve Uzmanlık eğitimi dönemlerinde Balıklı Rum Vakfı Hastanesinde Anatolia kliniklerinde ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 7. Psikiyatri kliniğinde görev yapmıştır. 2006 – 2007 yılları arasında 1 yıl süre ile Denizli Asker Hastanesinde Asteğmen Psikolog olarak hizmet vermiştir. Fatih, Düzce ve Bolu Belediyeleri ile ortaklaşa çalışmalar içerisinde gerçekleştirilen “Umut Evi” sosyal sorumluluk projesinde psikoloji koordinatörü olarak yer almıştır. 2005 yılından bu yana kendi kurduğu Psikodestek Psikoterapi Merkezinde psikolog ve evlilik aile terapisti olarak görev yapmakta, Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak dersler vermekte, FOX Tv’de yayınlanan “Kaybolan Çiçekler” programında uzman olarak yer almaktadır. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında ikinci uzmanlık eğitimine başlamış ve “Sosyal Medya Bağımlılığının Evlilik Doyumu ve Evlilik Uyumu Üzerindeki Etkisi” üzerine uzmanlık tezini hazırlamıştır.Kategorisinde çok satanlar listesine giren “Mutlu Evliliğin Sırrı” isimli bir kitabı ve panik bozuklukta sosyodemografik etkenler; Boşanmış aile çocuklarının psikolojik değerlendirmesi; Evlilik uyumu ile kaygı bozuklukları arasındaki ilişki üzerine makaleleri bulunmakta, Habertürk, Hürriyet, Marie Claire gibi pek çok yazılı basın organında yazılar yazmaktadır. Ayrıca uzun süre “çok satanlar” listesinde yer almış “Kara Duvak” isimli kitapta psikoloji yorumları yazmıştır.

*Detaylar

  • Bu etkinlikte kayıtlar kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
  • Eğitim kaydınızı KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
  • Eğitim için ödemenizi yaptığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
  • Eğitim fiyatına KDV dahildir.
  • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.BİLET AL


Kredi kartı ile 9 taksit imkanı.
Devam ederek Online Kullanıcı Sözleşmesini, Gizlilik ve KVKK Aydınlatma Metnini okuyup kabul etmiş sayılırsınız.


Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


4990TL 2500TL
Bilet Al Tuşuna tıklayarak önkaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önkayıt işleminden sonra kontenjanlar dolana kadar ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

30.1.2024 20:00:00
ONLINE